top of page

Security
& ICT consultation

Security is everything to us and we don't just take it as an engaging slogan. Because it is a comprehensive set of interrelated details, we help our customers in all phases of its implementation. We provide everything from needs analysis, through implementation to permanent and sustainable support.

Sec4com s.r.o. is a purely Czech company building on long-term experience and proven practice in the design and implementation of ICT solutions.

 

Our Services

Our services

Choose from our solution protfolio. All that we do emphasizes with security.

Cyber

Security

Security is a complex solution, starting with processes and ending with applied technologies, but all of it is linked by the human factor.

Security 

Auditing

Provádíme bezpečnostní analýzy zaměřené na organizační i technická opatření. Pomůžeme vám s identifikací aktiv, analýzou rizik i vytvořením plánu zvládání rizik. Rozdílové analýzy děláme jak proti ISO/IEC 27001, tak i ZoKB.

Physical

Security

Moderní prvky fyzické bezpečnosti, včetně prvků umělé inteligence, stejně jako systémy zajištění provozních podmínek jsou nedílnou součást informační bezpečnosti.

Cloud Security and cooperation

Zvažujete částečný, nebo úplný přesun ICT do cloudu? Pomůžeme Vám s analýzou, návrhem řešení a vlastním nastavením služeb s vysokým důrazem na bezpečnost Vašich dat.

Smart Home

and IoT

Chcete si užívat komfortu, který nabízí systémy chytré domácnosti, nebo automatizovat výrobní / řídící systémy Vaší firmy a to vše bez obav o informační bezpečnost? Rádi Vám s tím pomůžeme.

Cyber security for healthcare organizations

CyberMDX is an IoT security leader dedicated to protecting the quality care of health delivery worldwide. CyberMDX provides cloud-based cyber security solutions that support the advancement of IoMT.

Moto:

“The more you know, the more security you need.”

sec4com team

Ready to find out more?

Těší nás Váš zájem o společnost sec4com a vážíme si, že jste naše stránky navštívili. Nenašli jste, co jste hledali? Potřebujete ještě některé informace upřesnit, nebo máte zájem, abychom se Vám ozvali? Prosím, neváhejte nám zavolat, případně využijte ke kontaktu níže uvedený formulář. Rádi se Vám neprodleně ozveme zpět. 

Contact
bottom of page