top of page

Our solutions

and produts

Bezpečná ICT architektura

Bezpečnostní architektura je definicí celkového systému potřebného k ochraně ICT infrastruktury firmy / organizace. My pod takový systém zahrnuje analýzy, technické a konfigurační specifikace, procesy a standardní provozní postupy (SOP), které se podílejí na prevenci a obraně před bezpečnostními hrozbami. Kvalitní bezpečnostní architektura je postavena na čtyřech základních pilířích a je tvořena kombinací procesů, dokumentací, technologií a lidí.

Cyber MDX

We provide partnership with leading company Cyber MDX delivering IT cyber security for healthcare industry.

The mission of healthcare delivery organizations is  to  provide  the  highest  quality  medical  care they  can  for  the  well-being  of  their  patients. To  do  this,  healthcare  providers  rely  on connected  medical  and  IoT  devices  for  their clinical  workflows,  interactions,  and  lifesaving treatments. Unlike  other  IT  assets,  connected  medical 
and  IoT  devices  are  often  unprotected  or unmanaged.    As  a  result,  they  are extremely vulnerable  to  breaches,  ransomware,  or  other attacks  which  could adversely  impact  patient safety, data privacy, and regulatory compliance. The verwhelming majority of medical devices (approximately  55-80%)  runs  on outdated systems.  Most  hospital  networks  lack  visibility and control of these, and all the other devices connected to their network. This gap limits the ability  to  identify critical  events,  pinpoint  the source of the problem, and effectively respond.

Vícefaktorové ověřování

Pokud si myslíte, že vícefaktorové ověřování (MFA) je určeno pouze pro velké společnosti s mnohačlennými IT teamy, tak jste na omylu. Tento způsob ověřování je vhodný pro každého, kdo to myslí s bezpečností vážně. 

Nástroje pro vzdálenou spolupráci a sdílení

I'm a paragraph. Click here to add your own text and edit me. It’s easy. Just click “Edit Text” or double click me to add your own content and make changes to the font. I’m a great place for you to tell a story and let your users know a little more about you.

bottom of page